Deadpool

Deadpool - oryginalne plakaty i gadżety Marvela

5 Ciekawostek o Deadpoolu

Prawdziwe imię tego bohatera brzmi Wade T. Wilson. Deadpoolem został w wyniku nieudanego eksperymentu, który zgodził się przejść, gdyż zachorował  na raka. Odkąd założył na twarz maskę, stał się najemnikiem. Jest on świetnie wyszkolonym zabójcą, mistrzem walki wręcz. Jego postać została stworzona przez Rob’a Liefeld’a, początkowo Deadpool był żartem, ale jego charakterek i niewyparzona gęba stopniowo zyskiwały na popularności. W końcu Wilson stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych postaci Marvela.  
 

Plakat z Wilsonem Wade'em w kostiumie antybohatera powieszony nad łóżkiem Poster Deadpool na różowym jednorożcu powieszony w sypialni
 

5 Ciekawostek o Deadpoolu
 

1. Twórca Wade’a Wilsona wzorował się na antagoniście DC Comics Deathstroke’u. Mają takie same nazwiska, a ich imiona są do siebie bardzo podobne – Deathstroke nazywa się Slade Wilson.

2. Wade nie urodził się jako mutant. Gdy dowiedział się, że choruje na raka, zgłosił się do projektu Weapon X, gdzie wszczepiono mu healing factor.

3. Zastanawiasz się dlaczego Deadpool nosi maskę? W wyniku eksperymentalnej operacji twarz oraz całe ciało Wilsona pokryły się okropnymi bliznami. Wade zaczął więc nosić maskę, aby nikt nie mógł zobaczyć jego oszpeconej twarzy.

4. Deadpool przeszedł na jasną stronę mocy. Choć zaczynał od bycia mściwym i złym, to ostatecznie polubił bycie tym dobrym, stanął po stronie superbohaterów, znalazł przyjaciół i założył nawet rodzinę.

5. W komiksach Deadpool ma córkę, o którą bardzo się troszczy. Jeżeli ciężko jest wam wyobrazić sobie tego morderczego żartownisia w roli ojca, to możemy jeszcze dodać, że Wade samego siebie nazywa Dadpool.
 

Plakat z Deadpoolem oprawiony w czarną ramkę stojący obok kanapy Poster z Deadpoolem powieszony nad łóżkiem w sypialni
 

Gadżety i plakaty Deadpoola
 

W Nice Wall masz do wyboru oryginalne gadżety i akcesoria z Deadpoolem, takie jak kubki, opaski, wycieraczki, breloki czy notesy. Każdy z tych gadżetów zdobi postać Wade'a Wilsona, czasem z jego zabawnym komentarzem, jak na przykład wycieraczka „Deadpool: Dirty” na której widnieje napis „Wipe your feet, I like feeling dirty” czy kubek z napisem „I’m the Insufferable” . W naszym sklepie znajdziesz też mnóstwo plakatów przedstawiających tego popularnego antybohatera, na przykład Wilsona na różowym jednorożcu czy wśród jego miłośników noszących jego maskę. Wszystkie nasze produkty są oryginalne i posiadają oficjalną licencję producenta, dlatego możesz mieć pewność, że kupujesz gadżety najwyższej jakości.
 

PayU