Szczęśliwi czasu nie liczą

2016-10-27 | Kamil Marek | 0 komentarzy
Praktyczny kalendarz na ścianę

 Czas…jednym wciąż go brakuje inni mają go za dużo, może również sporo namieszać w naszym życiu jeśli zapomnimy o jakiejś ważnej dacie. W dobrym towarzystwie leci szybciej w poczekalni u lekarza dłuży się niesamowicie. Każdy z nas wie, że odpowiednie zarządzanie czasem jest dość dużym wyzwaniem jednak gdy potrafimy się zorganizować, paradoksalnie sprawiamy że mamy go więcej dla siebie czy dla rodziny (a przecież każda doba ma 24h).

  

Z racji tego, że za 3 dni będzie głośno o czasie ponieważ nastąpi jego zmiana z letniego na zimowy (przestawimy zegarki o godzinę do tyłu), postanowiliśmy napisać 3 proste wskazówki dotyczące efektywnego nim zarządzania,

1. Stwórz listę swoich działań.

Proste rzeczy są najlepsze i najbardziej pomocne. Dobrze wiemy o tym co trzeba zrobić, krążą nam gdzieś po głowie jednak ciężko zabrać się do wykonania czegokolwiek. Ilość zadań nas przytłacza, a w efekcie bezproduktywnie tracimy czas na facebooku odkładając i kumulując obowiązki które same się nie zrobią. Lista uporządkuje wszystkie ważne tematy, a to jest pierwszy krok do ich wykonania.

2. Ustal priorytety.

Jako pierwsze umieść zadania które są najważniejsze, według zasady Pareto 20% podjętych przez nas działań generuje 80% wyników, a pozostałe 80% działań generuje 20% wyników. Wnioski? Zepchnijmy na drugi plan mniej ważne maile, spotkania czy pożeracze czasu, a w pierwszej kolejności zajmijmy się sprawami w których termin realizacji zbliża się ku końcowi. Niby proste i logiczne, ale szczerze? Nie zdarzyło Ci się choć raz zajmować „pierdołami” gdy masz naprawdę istotne tematy do zrealizowania?

3. Odpowiednio korzystaj z kalendarza.

Dobrze dobrany kalendarz jest wręcz niezbędny do efektywnego zarządzania czasem. Tutaj z pomocą przychodzi nam wiele opcji, które uzyskają najlepszy efekt, gdy będziemy je ze sobą łączyć. Mamy opcje elektroniczne np. kalendarz Google, w którym możemy zapisać szereg zadań, zamieścić w nim szczegółowe opisy oraz ustawić przypomnienia w telefonie. Kalendarz ścienny zaś idealnie sprawdzi się jako prosty przypominacz, bez uruchamiania komputerów i „Internetów”. Jeden rzut oka na ścianę i widzimy czy mamy coś ważnego do wykonania. Dodatkowo przyjemna forma graficzna z motywem ulubionego filmu może nas tylko pozytywnie nastroić. Tak samo przy wspólnym planowaniu czasu z rodziną lub współpracownikami najlepiej mieć to w jasnej i przejrzystej formie, a kalendarz ścienny nadaje się do tego idealnie.

 

Odpowiednia organizacja to temat rzeka, możnaby stworzyć szereg felietonów o tym zagadnieniu. My chcieliśmy poruszyć podstawowe filary, które są proste do wdrożenia, a ich efekty są widoczne niemal natychmiat. Mamy też świetne oficjalne kalendarze na 2017 rok, które chcemy Ci zaproponować. Wybierz odpowiedni wzór, powieś na ścianie i zaznacz ważne wydarzenia, spotkania, aby jednym rzutem oka być na bieżąco z wszystkimi ważnymi tematami.

Dodatkowo specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy niespodziankę, jest to mały kalendarz A4 do samodzielnego wydruku. Możesz go pobrać tutaj

Jeśli znasz jakieś sprawdzone triki do organizowania czasu napisz nam w komentarzu, z pewnością się przydadzą! :)

 Pozdrawiamy
Zespół eplakaty.pl

 

Brak komentarzy, bądź pierwszy - skomentuj powyższy tekst.