Gra o tron

Gra o tron - Oficjalne plakaty i gadżety dla fanów serialu

Oryginalne plakaty Gra o Tron

Valar Morghulis. Jeśli nie są Ci obce te słowa, z utęsknieniem a jednocześnie smutkiem oczekujesz następnego sezonu, bo wiesz że zima (i koniec) nadchodzi, to z pewnością chętnie skusisz się na oryginalne plakaty i gadżety Game Of Thrones. W naszym sklepie znajdziesz postery z bohaterami Gry o Tron: Jonem Snowem, Daenerys Targaryen, Tyrionem Lannisterem a także Innymi. Przykładowo postery z dwoma rywalkami do Żelaznego Tronu: Matka Smoków z niebieskimi oczami, jakie mają Inni oraz napisem „Winter is Here” oraz plakat z Cersei Lannister i jej cytatem „Show them what Lannisters are, what we do to our enemies”. Na plakacie nazwanym Hall of Faces zobaczyć możemy również twarze Sansy i Robba Starków, Dany, Jona, Cersei a także Oberyna Martella. Wśród naszych obrazów na płótnie znajdziesz canvasy z herbami rodów występujących w Grze o Tron: Arryn, Baratheon, Greyjoy, Lannister, Martell, Stark, Targaryen, Tully oraz Tyrell.  


Plakat z Nocnym Królem Gra o Tron
 

Gra o Tron plakaty i gadżety
 

W Nice Wall znajdziesz mnóstwo licencjonowanych gadżetów z serialu Game Of Thrones. Między innymi są to fantastyczne breloki z Wilkorem rodu Starków czy Trójgłowym Smokiem rodu Targaryen. Wśród naszych kubków prawdziwymi perełkami są kubek podróżny z herbem klanu Stark a także szklane i ceramiczne kufle z herbami rodów oraz cytatami bohaterów, przykładowo szary kufel na piwo z cytatem Tyriona Lannistera „That’s what I do, I drink and I know things”. Kolejnymi świetnymi i praktycznymi gadżetami są notesy. Genialny, skórzany notes z herbami rodzin Stark, Lannister oraz Targaryen zapinany na napa. Jeśli szukasz prezentu dla fana GOT, koniecznie zobacz nasze wycieraczki pod drzwi. Jedna z nich posiada motywy rodu Targaryen, a dokładniej cytatem Khaleesi „Bend The Knee” oraz napisem „Welcome to Winterfell”. Świetnym gadżetem mogą też okazać się przypinki z godłami najpopularniejszych klanów w Grze o Tron. Gra o tron plakaty - jeśli te 3 słowa chodzą Ci po głowie jesteś w odpowiednim miejscu. Zobacz ogromną kolekcję oficjalnych plakatów, które świetnie nadadzą się na ścianę do pkoju fana Got. 

 

Plakat z Tyrionem i Smokiem z Gry o Tron

 

Gra o Tron – bitwa
 

Jedną z najbardziej zapamiętanych przez fanów bitew jest Bitwa Bękartów. Miała ona miejsce pod koniec Wojny Pięciu Królów. Jon Snow wraz z Sansą Stark sprowokowali Ramsaya Boltona aby odebrać z jego rąk ich dawną siedzibę – Winterfell. Początkowo Jon i jego wojska Dzikich odnosili straty, jednak pomoc zorganizowana przez Sansę w postaci Rycerzy Doliny doprowadziły do zwycięstwa Żołnierzy Północy oraz pokonania Boltona. Kolejną widowiskową i największą bitwą Wojny Pięciu Królów była Bita nad Czarnym Nurtem. To właśnie w czasie tej bitwy Tyrion użył Dzikiego Ognia przeciwko flocie Stannisa Baratheona. W ostatnim, czyli ósmym sezonie GOT szykuje się największa i najbardziej epicka batalia wszech czasów. Ludzkość będzie musiała stawić czoła Białym Wędrowcom, więc zapowiada się wielkie widowisko ze starciem ludzi, magicznych istot i smoków.


Plakat z Gry o Tron oprawiony w czarną ramę
 

5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących Gry o Tron
 

1. Dlaczego Hodor?

Wszyscy kojarzą tego sympatycznego, olbrzymiego sługę Starków. Przez pierwsze pięć sezonów wszyscy zastanawialiśmy się, dlaczego Hodor wypowiada tylko i wyłącznie swoje imię. W piątym odcinku szóstego sezonu w końcu poznaliśmy odpowiedź na to pytanie. Okazało się bowiem, że to sam Bran Stark doprowadził Hodora do takiego stanu. Podczas ucieczki z jaskini Trójokiej Wrony Hodorowi nakazano trzymać drzwi „Hold The Door”. Mężczyzna powtarzając to zdanie wielokrotnie i skracając je, stał się Hodorem.
 

2. Dlaczego Daenerys nie może mieć dzieci?


Niespalona zawsze mówi o smokach, jak o swoich dzieciach. Jednak ostatnio co raz częściej wspomina o tym, że nie może urodzić dzieci. Dlaczego? W pierwszym sezonie, kiedy pewna wiedźma miała uratować od śmierci Khala Drogo, rzuciła na Dany klątwę. Od tej pory Khaleesi nie może mieć dzieci, ale czy na pewno? Fani zauważyli, że w ostatnich odcinkach Zrodzona z Burzy coraz częściej przypominała o braku możliwości posiadania dziecka. Uważają też, że ma to związek z jej romansem z Jonem Snowem.


Canvas z Daenerys Targaryen z Gry o Tron


3. Kto stworzył Innych?

Biali Wędrowcy, czyli Inni zostali stworzeni przez Dzieci Lasu. W jakim celu? Dzieci Lasu toczyli wojnę z rasą ludzką. Ich lud był masakrowany, niszczono ich święte gaje. Aby bronić się przed ludźmi, dzieci lasu stworzyli Innych za pomocą ostrza ze smoczego szkła. Ostatecznie Children of the Forest obrócili się przeciwko istotom, które stworzyli, i zmusili je do wycofania się na daleką Północ. Przeraziło ich to, jak bardzo śmiercionośną bronią okazali się Inni.


4. Kto zbudował Mur?

Ogromny Mur oddzielający dzikie kraje północy od Siedmiu Królestw ma 213 m wysokości i 482 kilometry długości. Przypuszcza się, że Mur ma ponad 8 tysięcy lat i został zbudowany przez Brana Budowniczego po Długiej Nocy. Według mitu, w Mur wplecione są zaklęcia, które zapobiegają jego zawaleniu i nie pozwalają niektórym stworzeniom na przekroczenie budowli. To zapewne dlatego Biali Wędrowcy musieli zniszczyć mur, aby móc go przekroczyć.

 

Obraz na płótnie Jon Snow Gra o Tron

 

5. Kto otruł Joffreya?

Fani mieli całe mnóstwo teorii dotyczących śmierci najbardziej znienawidzonego króla Westeros. Sama Cersei Lannister uparcie wierzyła, że to jej brat Tyrion dopuścił się tego czynu. Prawda jest jednak zupełnie inna, dowiadujemy się o niej w siódmym sezonie serialu, bowiem Joffreya otruła Lady Olenna Tyrell. Królowa Cierni wyjawiła swój sekret Jaime’mu Lannisterowi tuż po wypiciu trucizny, którą podał jej Królobójca. To był ostatni cios zadany przez Lady Olennę. 

PayU