Nadchodzi Wiedźmin

2019-07-04 | Aneta Serwatka | 2 komentarze
Pierwszy oficjalny plakat Wiedźmina

 

1 lipca Netflix rozpoczął kampanię reklamową serialu opartego na opowiadaniach Andrzeja Sapkowskiego. Fani w końcu zobaczyli jak będzie wyglądało logo oraz trzy najważniejsze postaci w serialu: Geralt, Yennefer i Ciri. Dostaliśmy po dwa zdjęcia każdej z tych postaci oraz ich symbole:

 

Geralt z Rivii czyli tytułowy Wiedźmin  Symbol Wiedźmina

 

W rolę Białego Wilka wciela się znany z roli Supermana Henry Cavill. Na początku fani nie byli przekonani do aktora, ale po opublikowaniu powyższych zdjęć komentarze stały się odrobinę mniej krytyczne. Medalion Wiedźmina znacznie różni się od tego, do którego fani przywykli w grach CD Projekt Red. Gwynbleidd to pseudonim głównego bohatera, który nadały mu elfy i driady. Oznacza on nic innego jak Białego Wilka. Geralt uczył się na Wiedźmina w Szkole Wilka, dlatego medalion z tym symbolem nosi zawsze na swojej szyi.

 

Symbol Yennefer Yennefer z Vengerbergu

 

Yennefer z Vengerbergu zagra Anya Chalotra, która nie jest znana z żadnego kinowego hitu, do tej pory zagrała jedynie w dwóch serialach. Wiedźmin może być jej drzwiami do ogromnego sukcesu. Fani są podzieleni, jeśli chodzi o wybór tej aktorki do tej roli, jednak dopiero po premierze serialu okaże się, czy wybór był strzałem w dziesiątkę, czy wręcz przeciwnie. Razem ze zdjęciami Yen otrzymaliśmy też jej symbol, czyli obsydianowa gwiazda, która jest jej osobistym amuletem.

 

Księżniczka Cintry, Ciri  Symbol Ciri

 

W rolę księżniczki Cintry, Cirillę wcieli się Freya Allan, dla której Wiedźmin jest telewizyjnym debiutem. Pełne imię bohaterki w starej mowie to Zireael, które oznacza jaskółkę. Nie dziwne jest więc to, że symbolem Lwiątka z Cintry jest właśnie jaskółka, która jest symbolem wolności oraz tęsknotą za nią. Jaskółka to także pseudonim Ciri oraz nazwa jej miecza.

 

Pierwszy plakat Netflixowego Wiedźmina

 

Wiedźmin - kiedy zwiastun?

 

Więcej o serialu Netflixa, który zadebiutować ma jeszcze w tym roku, pwoinniśmy dowiedzieć się 19 lipca, kiedy odbyć ma się San Diego Comic-Con. Netflix będzie miał swój własny panel w największej i najbardziej znanej hali kongresowej. Oczekuje się, że wśród nowości jakie zaprezentuje platforma będzie też trailer Wiedźmina.

 

Zdjęcia użyte w artykule pochodzą z oficjalnej strony Netflixa
  • Alex 2019-07-22 20:50:32
    Kiedy bedzie można kupić plakat?
    Odpowiedz
  • Łukasz 2019-07-22 21:09:12
    Plakaty Wiedźmina powinny pojawić się u nas zaraz przed premierą serialu. Aby nie przegapić tego wydarzenia najlepiej zapisać się do naszego newslettera.
    Odpowiedz