Keep calm And Carry On !

2015-05-26 | Łukasz Mędrek | 0 komentarzy
Keep calm And Carry On !

Planowana przerwa techniczna   

Cała gama plakatów które postały jako rozwinięcia myśli zawartej w nieopublikowanym w Wielkiej Brytanii w czasie II wojny światowej trzecim po "Your Courage..." i "Freedom Is In Peril..." plakacie o treści: Keep calm And Carry On - Zachowaj spokój i rób swoje. Ten znakomity, lakoniczny, ale jakże bogaty w treść plakat powstał jeszcze przed wojną by podnieść morale i podtrzymać na duchu Anglików których przecież można posądzać o rozwagę, flegmatyzm, ale nie o skłonności do panikowania. Wydrukowany w prawie 2 300 000 egzemplarzy miał zostać użyty tylko w wypadku bezpośredniego wtargnięcia hitlerowskich Niemiec na wyspę. Nie doszło do tego i po wojnie plakaty zostały zniszczone. Zachowało się zaledwie kilkanaście, a pierwszy z nich odkrył przypadkowo w 2000 roku antykwariusz z Alnwick.

W niedługim czasie ten prosty plakat złożony z białego napisu i białej korony króla Jerzego VI na czerwonym tle stał się memem internetowym podobnie jak "Chuck Norris Facts" czy "All Your Base..." z japońskiej gry "Zero Wing". Zaczęło powstawać wiele parafraz tego niezwykłego hasła pobudzających nas przeciętnych ludzi do śmiechu, refleksji i pomagających nam przetrwać ciężkie chwile gdy na nie patrzymy w domowym zaciszu. Ileż radości da nam spojrzenie na plakat zachęcający nas do zjedzenia ciastka, kupienia sobie butów, ogólnie pójścia na zakupy, wypicia piwa czy zrobienia herbaty.

Na pewno poczujesz się pewniej widząc przed sobą napis: Zachowaj spokój i bądź wielki. Możesz mieć również u siebie w pokoju na ścianie plakat będący kompilacją kilkudziesięciu tego typu afiszy lub kilku kapsli z takimi życiowymi radami. Mając takie plakaty możesz się doskonale zmotywować i przygotować do stawienia czoła czekającym Cię trudnościom nadchodzącego dnia.

Zachowajcie spokój i kupujcie je ;)
 

Pozdrawiamy,
Zespół eplakaty.pl

 

 

 

 

 

Brak komentarzy, bądź pierwszy - skomentuj powyższy tekst.