Jak wieszać antyramy, czy można to zrobić bez wiercenia?

2019-07-17 | | 0 komentarzy
Jak łatwo zawiesić Antyramy?

 

Antyramy do sypialni czy salonu to świetny sposób na urozmaicenie pustych ścian. Możesz w nich umieścić rodzinne zdjęcia bądź plakat z ulubionego filmu. Antyramy do kuchni to fajny sposób na przechowywanie ulubionych przepisów w zasięgu wzroku. Jeśli znalazłeś się w tym miejscu, to znak, że antyrama z Twoimi zdjęciami, plakatem bądź dyplomem już czeka na umieszczenie jej na ścianie. Zastanawiasz się jednak, jak tego dokonać w najłatwiejszy sposób? Poniżej znajdziesz dwa najprostsze sposoby jak powiesić antyramy na ścianie.

 

Plakat Ulica Nowego Jorku w antyramie

 

Haczyk, śrubka lub gwóźdź wbity w ścianę

 

To ten najbardziej oczywisty sposób. Jeśli nie boisz się troszkę nabałaganić, to do zawieszenia ramki wystarczy Ci młotek, gwóźdź lub haczyk albo śrubka i wkrętarka. Jedyne co musisz zrobić, to wybrać miejsce, w którym antyrama będzie wyglądała najlepiej i umieścić w nim gwoździa bądź śrubkę. Każda z naszych antyram ma zarówno poziome jak i pionowe zaczepy, dzięki czemu możesz dowolnie ją zawiesić. Oczywiście zdarzają się też sytuacje, w których nie możemy naruszyć ściany i wiercenie w niej dziur odpada. Wtedy z pomocą przychodzą…

 

…Samoprzylepne rzepy!

 

To jeden z najprostszych i najmniej inwazyjnych sposobów na zawieszenie antyramy. W sklepach stacjonarnych jak i online znajdziesz specjalne rzepy, które dobierasz do ciężaru danej ramki. Nasze ramki są z reguły bardzo lekkie, gdyż składają się z lekkiej plexi i płyty HDF, dlatego możesz spokojnie kupić rzep, który utrzyma ciężar 1 kg. Aby przykleić rzep na ścianie upewnij się, że nie jest ona pokryta kurzem. Najlepiej delikatnie przetrzyj ją płynem na bazie spirytusu, aby odtłuścić jej powierzchnię, a następnie odczekaj aż wyschnie. Następnie weź dwa samoprzylepne rzepy i dociśnij je do siebie, gdy usłyszysz kliknięcie to znak, że rzep gotowy jest do użytku. Oderwij papierek ochronny i klejącą stronę umieść na płycie HDF i mocno dociśnij. Rzepy umieść na każdym rogu pleców ramki, a następnie odklej ich papierki ochronne i umieść antyramę w miejscu, które przeczyściłeś, a następnie dociskać ramkę do ściany przez około minutę. Teraz ściągnij swoją ramkę i dociśnij wszystkie rzepy, zarówno te, które zostały na ścianie jak i te na płycie. Pozostaw rzepy na około godzinę, aby klej mógł w spokoju zaschnąć. Gotowe, możesz umieścić swoją antyramkę na ścianie!

 

Plakat Lawendowe Pole w antyramie

 

Jeśli dopiero po tym krótkim tutorialu przekonałeś się do naszych opraw, to zapraszamy Cię do przeglądnięcia wszystkich naszych rozmiarów antyram tutaj. Jeżeli masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości i pytania, to śmiało napisz do nas bądź zadzwoń!

 

Brak komentarzy, bądź pierwszy - skomentuj powyższy tekst.